Ludzie

Ludzie CENTRUM B7​

AsiaUrbaniecPrezes

Joanna Urbaniec – prezes zarządu, współtwórca projektów
Dziennikarka, fotografik, działaczka społeczna. Od 2010 związana z grupą medialną Polska Press, publikuje w Gazecie Krakowskiej, Dzienniku Polskim, na portalach informacyjnych onet.pl, w tygodniku społeczno-politycznym Sieci oraz w ramach grupy medialnej Agora S.A. Absolwentka Krakowskiej Szkoła Filmowej, kierunek operator-montażysta. Prezentowała swoje prace na licznych wystawach w Polsce i za granicą (Kraków, Katowice, Gdańsk, Amsterdam, Edynburgh, Londyn), laureatka nagród filmowych min. za „Wielkie Dzieło”, „ESC”, „Andradyt Hadujev”. Wyróżniona dwukrotnie nagrodą Dziennikarz Małopolski za cykl artykułów o awariach w Hucie Accerol Mittal i reportaż̇ ,,Ludzie w wielkim mieście”. Współpracuje z wieloma ośrodkami kultury w całej Polsce. Koordynatorka inicjatywy Nowa Huta Zdrój i wytwarzania wody mineralnej z odwiertów na terenie Krakowa Nowej Huty. Współautorka projektów: „Krakowski Tydzień́ Startupów #startKRKup B1” w edycji 2018 i „TUTAJ”.

MariuszSuwalski - 1

Mariusz Suwalski – wiceprezes zarządu, koordynator i mentor projektu CERIecon Playpark
Rodowity nowohucianin, właściciel kilku firm z różnych branż, m. in. rodzinnej firmy założonej w 1987 roku świadczącej usługi żurawiami, wspólnik w firmie zajmującej się automatyką przemysłową i mechatroniką. Z wykształcenia politolog. Patriotyzm lokalny oraz towarzyszące temu obserwacje skłoniły go do działań mających na celu usprawnianie różnych aspektów życia lokalnej społeczności. Od 2017 roku zaangażowany w działania Centrum B7.

LukaszLenda - 1

Łukasz Lenda – członek założyciel, kreator szaty graficznej, współtwórca projektów
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się̨ grafiką, rysunkiem, filmem i animacją. Współpracuje z Gazetą Krakowską, miesięcznikiem W Sieci Historii, Film Polska Production, Instytut Rozwoju Reklamy, No Label. Jego rysunki i animacje można oglądać́ m.in. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz Muzeum Broni i Fortyfikacji w Zamościu. Jest laureatem wielu nagród w dziedzinie grafiki i rysunku, m.in. zwycięzca w konkursie na Mural Nowohuckiego Centrum Kultury oraz zwycięzca kategorii w konkursie FOR na komiks ekonomiczny. Filmy krótkometrażowe nagradzane: „Rozmnażanie” 2009 – Mbank Festival – III miejsce, „Spaceship” 2010 – Done in 60 second – II miejsce „Wielkie Dzieło” 2012 – 48 Hours Film Festival – nagroda publiczności i dwie inne nagrody. “Andradyt Hadujev” – finalista OKFA 2015 oraz Euroshorts 2015. „Esc” 2017 – Wyróżnienie Honorowe na XV Konkursie Filmowym Wągrowiec 2018.

JakubStGajda

Jakub St. Gajda – przewodniczący komisji rewizyjnej, koordynator i współtwórca projektów
Rocznik `94. Ideowiec, wierzący w ludzi. Jest osobą maksymalnie angażującą się, pracowitą, sumienną, kreatywną oraz dobrze zorganizowaną. Rodowity nowohucianin, zaangażowany w życie lokalnej społeczności – koordynator i inicjator wielu akcji. Pomysłodawca i główny wykonawca ciepło przyjętej akcji „Kultura Pod Drzwi”. Od 15 roku życia, przez 5 lat związany ze sceną muzyczną (udzielał się jako członek managementu, VeeJay, logistyk, organizator, koordynator ds. technicznych, technik). Inżynier informatyk o specjalności Trener IT (studia z modułem pedagogicznym), posiada również wykształcenie z zakresu rachunkowości, administracji i BHP. A obecnie rozwija się w dziedzinie transportu i logistyki. Zawodowo zajmuje się e-handlem, marketingiem internetowym, dokumentacją przetargową, systemami i urządzeniami mobilnymi, sieciami, promocją kształcenia ustawicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. na praktykach w Londynie oraz w firmach informatyczno-usługowych, nowohuckich urzędach. Popularyzator oraz członek społeczności Jolla Sailfish OS. Początkujący brydżysta.

Jacek Bilński

Jacek Biliński – kierownik muzyczny
Multiinstrumentalista, kompozytor, autor muzyki filmowej, aranżer, tekściarz. Występuje od lat na krakowskiej scenie muzycznej. Jest założycielem i członkiem takich kapel jak Wicked Heads, Dr Zoydbergh. Tworzy również solo, w ramach projektu „Radio UFO”. Jest jednym z nielicznych przedstawicieli muzyków tworzących w nurcie alt country i americana w Europie.
Wybrane nagrody :
I miejsce Stacja Woodstock Kraków 2004 (z Dr Zoydbergh);
I miejsce CK Alternatif Kielce 2006 (Dr Zoydbergh);
Najlepszy gitarzysta festiwalu Go Rock Stalowa Wola 2006;
I miejsce Galicja Blues Festival 2015 Krosno (Wicked Heads);
II miejsce w kategorii „Odkrycie Roku 2015” kwartalnika „Twój Blues” 2015 (Wicked Heads);
I miejsce w Kategorii Muzyka Filmowa „Walcownia” Kraków Nowa Huta 2017.

Marcin Gałażyn

Marcin „Rudy” Gałażyn –  zwierzchnik ds. jazzu i muzyki poważnej
Kompozytor, designer, akordeonista, pianista, aranżer, muzyk sesyjny. Tworzy muzykę do filmów i programów TV. Za główny filar muzyki uważa melodię – dlatego swoje utwory opiera na pięknych liniach melodycznych. Współpracuje z reżyserami : Jarosławem Migoniem, Piotrem Jaworskim, Michałem Rosą oraz z: TVP, TVP Historia, TTV, TV4, Constantin Entertainment Polska, IPN. Naukę gry rozpoczął w 7 r. życia. Studiował akordeon na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem wielu konkursów akordeonowych, kameralnych i jazzowych. W 1997 współtworzyłe zespół Que Passa (flamenco-latin jazz), z którym koncertował osiem lat. Od 1999 r. jest członkiem zespołu MOTION TRIO, z którym wystąpił na 6 kontynentach, w 43 krajach świata, koncertując w najbardziej uznanych salach koncertowych. Brał udział w festiwalach muzyki klasycznej, rockowej, jazzowej, world music oraz muzyki współczesnej. Uczestniczył w Masterclass min. na University of Chicago, Konserwatorium Paryskim, Royal Academy of Music w Londynie. Z Motion Trio nagrał 13 albumów.
Wybrane nagrody :
– Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego (z Motion Trio);
– „Kobaltowa Muza” – nagroda Fundacji Inne Brzmienia dla wybitnych muzyków za ich wkład w rozwój sztuki;
– „Honoris Gratia” – nagroda Prezydenta Miasta Krakowa w dowód uznania za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

Grzegorz Jajeśnica

Grzegorz „Jajo” Jajeśnica – członek komisji rewizyjnej, główny architekt
Grzesiek nie daj się prosić – przedstaw nam się! 

IMG_6311

Anna Agnieszka „Ruda” Wołek-Jajeśnica – główna księgowa
Certyfikat Księgowy nr 53622/2011 wydany przez Ministra Finansów. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przedsiębiorca od 2012, świadczy usługi księgowe dla podmiotów rozliczanych na podstawie KPIR oraz pełnej księgowości. Posiada znajomość funkcjonowania podmiotów w formie osoby fizycznej prowadzającej działalność́ gospodarczą, podmiotów prawa handlowego, spółek cywilnych i komandytowych. Realizowała działania inwestycyjne oparte o wkład środków publicznych z dotacji inwestycyjnej, środków powierzonych od inwestora zewnętrznego, koordynował proces opuszczenia podmiotu przez inwestora finansowego i uzyskanie pełnej samodzielności przez twórcę podmiotu.

KlaudiaMalek

Klaudia Małek – specjalistka ds. międzynarodowych projektów, najmłodsza członkini
Rdzenna nowohucianka, absolwentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, obecnie studentka Wydziału Prawa i Administracji UJ, miłośniczka Azji, kreatorka wizażu. Włada kilkunastoma językami (w tym: angielskim, koreańskim, japońskim, wietnamskim, francuskim, rosyjskim, włoskim, szwedzkim, fińskim, filipińskim, łacińskim, rumuńskim), posiada również wykształcenie z zakresu informatyki. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielorakich instytucjach, m.in. w Londynie, w Nowej Hucie. 
Z ramienia Stowarzyszenia CENTRUM B7 brała udział w projekcie CERIecon Playpark, gdzie była odpowiedzialna za przygotowanie wystąpień uczestników w językach obcych, m.in. dzięki jej pomocy i zaangażowaniu, polski startup „Renvis – Algorytmy dla zdrowia” zdobył 2. miejsce podczas europejskich finałów 3. kohorty w Wiedniu. Została też wybrana do międzynarodowego jury podczas wspomnianego projektu. Dodatkowo brała czynny udział w projekcie „Krakowski Tydzień́ Startupów #startKRKup B1” w edycji 2018. Poza tym, wielbicielka nowych mediów, prekursorka social-mediów oraz pasjonatka trendów w świecie makijażu. Dla wszystkich zawsze otwarta, ciepła i pełna serca.

IrenaNataniec

Irena Natanek – liderka kultury wyższej

MateuszWierzbicki - 1

Mateusz Wierzbicki – świeżak w Centrum B7
Rocznik ’89. Od ponad 7 lat jest aktywnym fotografem z Krakowa, a w zasadzie Nowej Huty. Na co dzień jego aktywność życia codziennego wypełnia fotografia krajobrazu oraz między innymi realizacja sesji portretowych w plenerze, choć prawdę mówiąc, większość czasu poświęca fotografując krajobraz i okoliczną przyrodę. Gdy cierpiał na brak wrażeń, to postanowił zostać członkiem wspierającym załogi Stowarzyszenie Centrum B7, gdzie odpowiada za stronę foto-video organizowanych projektów i wszelkiej maści pomoc techniczną. 

Bohater

Paweł „Bohater” Drożdż – dowódca studia muzycznego
Nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce. Bohater to zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty. Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne. Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.

KasiaDrozdz

Katarzyna Drożdż – dowódca studia fotograficznego

Współpracownicy
CENTRUM B7

AnnaGrabowskaB7

mgr Anna Grabowska – szkoleniowiec, zawodowo związana z Zakładem Psychologii Pracy i Organizacji, Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Obecnie doktorantka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Psychologii Stosowanej. Wcześniej trener umiejętności miękkich w projektach unijnych oraz samofinansujących biznesowych, asesor w AC/DC w branżach medycznych, farmaceutycznych, chemicznych, IT. Zawodowo wyznaje zasadę, że w każdej grupie tkwi potencjał a prywatnie, że w każdym kubku kawy kryje się pełnia smaku.

KlimczakKamila - 2

Kamila Klimczak – nowohucka specjalistka od wizerunku 
Jest magistrem sztuki, posiada stopień nauczyciela kontraktowego. Z wykształcenia jest też technikiem plastykiem wystawiennikiem. Prowadzi własną firmę Kameleon Events. Od początku swojej pracy artystycznej i zawodowej zajmowała stanowiska, wymagające dobrej organizacji, samodyscypliny, kontaktu z ludźmi a także dużej odpowiedzialności i kreatywności. Kończąc artystyczne szkoły (liceum plastyczne w Zduńskiej Woli oraz Studia Wyższe Artystyczne na UMK w Toruniu, kursy doszkalające) nieustannie podążała obraną wcześniej drogą. Kierowała swoją energię na różne działania, pracując na stanowiskach: nauczyciela, instruktora, plastyka, teatrologa, animatora kultury, aktora, wodzireja oraz angażując się w projekty edukacyjne, artystyczne i kulturalne (prowadzenie grup dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych i seniorów, kół zainteresowań zarówno plastyką, jak i sztukami multumedialnymi, teatrem, performancem, zakładaniem grup zainteresowań sztuką i kulturą, dyskusyjnych klubów m.in. filmowych, poetyckich w najbliższym otoczeniu jak szkoła, uczelnia, dom kultury). Była i jest inicjatorką oraz uczestniczką różnych wydarzeń (plenerów, aukcji charytatywnych), udzielała się jako lektor czy aktor (m.in.w teledyskach) maluje artystycznie wnętrza. Nie trudno Kamili wejść w rolę animatora czy wodzireja i prowadzić dla kogoś imprezę, event czy wernisaż. Doszkalając się, poznając coraz to nowych ludzi, mając znajomości z poprzednich stanowisk i miejsc pracy ( z przedszkoli, szkół, domow kultury, teatrów m.in. lalkowego w Toruniu i w Krakowie, Stowarzyszenia „Jestem”, Zamku Królewskiego w Krakowie, jako pracownik lub wolontariusz itp.) zyskała nie tylko dobre kontakty, ale bogate doświadczenie, siłę i wiarę we własne możliwości. Liczne doświadczenia zawodowe, dobra organizacja pracy, utrzymywanie ciepłych kontaktów z ludźmi, a także wychodzenie z sytuacji kryzysowych to moje atuty. Wierzy, że nastał najlepszy dla niej czas. Czas kiedy wie co chce dalej robić w swoim życiu i w jakim kierunku się rozwijać. Wystartowała z własną działalnością (w 2019 roku) pozwoliło jej połączyć dwie istotne rzeczy: artystyczną pasję i działalność komercyjną.
Realizacja zleceń z zakresu jej usług, a zwłaszcza ich interdyscyplinarność, daje jej dużą elastyczność pracy. Sama może decydować, które zlecenie i w jakim czasie rezerwować i wykonywać. A różnorodność (od animacji przez wodzirejstwo do warsztatów) daje jej poczucie nieustannego rozwoju. Wierzy, że własna firma to coś czego każdy jest wart. To spełnienie marzeń i odnalezienie w nim miejsca na własne pasje oraz radość.

Goomi

Tomasz „Goomi” Gomółka – KULTowy cudotwórca
Nowohucianin od urodzenia. W szkole podstawowej dzielił ławkę ze Sławkiem Shutym, dziś cenionym pisarzem. Wtedy to doszło do zarażenia słowem pisanym. Równolegle z miłością do pisania, rozwijała się miłość do muzyki. Pod koniec XX w. zakolegował się z muzykami Kultu, w tym z Kazikiem Staszewskim. Bliskie zażyłości spowodowały trwającą do dziś współpracą. Kolejnym etapem życia była organizacja klubowych koncertów muzycznych niszowych zespołów: Zacier, TPN 25, Kabanos. A po poznaniu właściciela Galicji Productions, największego organizatora koncertów w Małopolsce, przyszła pora na współrealizację koncertów zespołów z krajowej czołówki: Kult, KNŻ, KSU, Luxtorpeda, Lao Che, El Dojpa, Buldog, Kazik i Kwartet Proforma, Happysad, HEY, Lady Pank, Coma, Łąki Łan. 

KrzysztofBanita

Krzysiek „Banita” Kargól – poeta, muzyk, radiowiec, dobry człowiek
Urodzony w 1973 roku w Nowej Hucie. Od lat związany z nowohuckim radiem PallottiFM, gdzie działa w redakcji muzycznej przygotowując muzyczną ramówkę, jak też prowadząc swoje własne autorskie audycje muzyczne, poświęcone często brzmieniom, których próżno szukać w większości szeroko rozumianych mediów. Tekściarz, przez niektórych zwany poetą, wokalista tworzący wraz z przyjaciółmi muzyczne formacje i projekty, łącząc w tekstach i muzyce gatunki poezji śpiewanej i bluesa. Zaangażowany w propagowanie wartości i dobrego imienia Nowej Huty, nowohuckich artystów, działających na muzycznej scenie miasta.

116878828_325890245452836_5041194467865648654_n

MC ROBAK (Marek Marczak) – dowodzący Wolnym Radiem Nowa Huta
Osobowość niepowtarzalna. Założył Wolne Radio Nowa Huta i konglomerat medialny NowaHuta.MEDIA. Producent muzyczny, tekściarz, raper. Uznany za jednego z trzech najlepszych polskich dziennikarzy muzycznych (Grubson, 2015). Konferansjer oraz MC podczas wielu krajowych i światowych imprez. Ma na swoim koncie kilkanaście swoich lub współtworzonych krążków i o wiele, wiele więcej numerów. Nowohucianin z krwi i kości. A przy okazji wielce życzliwy i miły człowiek. 

JStG - 1 (2)

Maciej Miezian – historyk niezwykły
Wierny ojczyźnie historyk sztuki, publicysta, pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Oddział Dzieje Nowej Huty. Publikował m.in. w: „Głosie – Tygodniku Nowohuckim”, „Czasie Krakowskim”, „Przekroju”, „Tygodniku Powszechnym”, „Focus – Historia”. Współpracował z TVP Kraków, Radiem Kraków, TVP Historia. Prawdziwy patriota, mocno zaangażowany w wychowanie młodzieży.

drMałgorzataOsińska

dr Małgorzata Osińska – doktor nauk społecznych w zakresie socjologii (PAN)
Związana z Instytutem Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Rzeczypospolitej Polskiej do Chin (2009–2010), Ministerstwa Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej (2011–2016) oraz Hongkong Polytechnic University (2015). Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami problemów współczesnych miast, związków przestrzeni z procesami kształtowania się lokalnych tożsamości. Interesuje się również przedsiębiorczością w krajach Dalekiego Wschodu oraz zagadnieniami związanymi z obecnością przedsiębiorców z Dalekiego Wschodu w Polsce.

Borejza

Tomasz Borejza – naczelny z naczelnych
Absolwent kolegium MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego.Dziennikarz i publicysta. Pisze m.in. dla tygodnika „Przegląd”, Onet.pl, HelloZdrowie.pl. Publikował w „Przekroju”, „Polityce”, „Coolturze” i czasopismach fachowych. Redaktor SmogLab.pl. Założyciel Krowoderska.pl. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych.

52983612_2308705332475757_8723228429584957440_n

Michał Michalik – szkoleniowiec AdWars
Swoją przygodę z reklamami internetowymi i analityką rozpoczął w 2016 roku. Po studiach na kierunku Marketing Internetowy na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie postanowił wyspecjalizować się w reklamach Google Ads i analityce. Zdobywał praktyczną wiedzę, pracując z klientami z wielu branż. Chcąc być na bieżąco z nowościami, uczestniczy cały czas w szkoleniach organizowanych przez Google oraz bierze udział w wielu eventach marketingowych. Jest raczej indywidualistą, więc praca w agencjach nie sprawiała mu tyle satysfakcji, co zajmowanie się dodatkowymi zleceniami. Dlatego postanowił zacząć działać jako freelancer obsługujący swoich klientów oraz pomagający innym agencjom. Aktualnie działa pod marką AdWars dla której udało mi się zdobyć status Partnera Google. Na koncie ma pracę z kampaniami o budżetach od 500 do 20 tys. złotych. Stworzył już ponad 150 kampanii – od sklepów internetowych, przez branżę usługową, aż po kampanie fundacji finansowane z programu Google Ad Grants.

CecyliaMalik

Cecylia Malik – malarka, performerka, kuratorka, edukatorka i aktywistka.
Jest autorką wielu wystaw i projektów artystycznych. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: Ikonostas Miasto, Koncert u Pana Żula (Galeria Zderzak Kraków), „365 Drzew” i „6 Rzek”. Wspkólnie z Justynką Koeke zrealizowała projekty: „Ulica Smolekńsk 22/8”, i „Modraszek Kolektyw” (akcja w obronie krakowskiego parku krajobrazowego Zakrzówek, która zjednoczyła bardzo wiele krakowskich środowisk, zyskała medialny rozgłos i znacząco wpłynęła na decyzje miasta w sprawie ochrony terenów zielonych).
Za realizację projektu „365 Drzew” otrzymała tytuł Kulturystki roku 2010, przyznawany przez Instruktorów Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia. Owocem nagrodzonego projektu jest publikacja, pod tym samym tytułem, wydana w 2011 roku przez fundaję Bęc Zmiana, w formie książki–albumu. Jest laureatką nagrody publiczności Kulturalne Odloty 2010 przyznawanej przez krakowską Gazetę Wyborczą – w kategorii artysta roku. Brała udział w Biennale fotografii w Poznaniu oraz w 11 Biennale Sztuki Współczesnej Dialogues w Petersburgu. 2012 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tekla

Małgorzata „Tekla” Tekiel – najlepsza polska basistka 
Początkowo związana była z zespołem Będzie Dobrze założonym na przełomie lat 1989 – 1990 w Ząbkowicach Śląskich, zwycięzcy przeglądu Mokotowska Jesień Muzyczna 93. Z zespołem nagrała dwie płyty, pierwszą wydaną w 1994 roku pt. Human Energy i drugą wydaną rok później pt. Open Your Mind. W 1999 roku, trzy lata po rozwiązaniu grupy Będzie Dobrze, rozpoczęła współpracę z zespołem Püdelsi. Owocem tej współpracy była wydana w 1999 roku płyta Psychopop. Po odejściu w 2001 roku, basistka uczestniczyła w nagraniu solowej płyty Macieja Maleńczuka pod tytułem Ande La More, która ukazała się w 2002 roku. Od 2004 roku współtworzyła grupę Soomood łączącą folk arabski, muzykę gitarową i elektronikę. Mają na koncie jedną, wydaną w 2007 roku, płytę zatytułowaną Soomood oraz gościnne nagrania na jubileuszowej płycie Martyny Jakubowicz pt. Te 30. urodziny. Grała z Pati Yang i Szumem[1] Roberta Brylewskiego. Była członkinią zespołu Deuter (2011 – 2015). Płyty zespołów Yoda i Czarne Korki (”LaLaLa” 2011 ) to kolejne wydawnictwa z jej udziałem. Utwory Yody z wokalem Marcina Świetlickiego zostały wydane na płycie Marcin Świetlicki ”Zło – te przeboje” (2015) i były głównymi soundtrackami filmu ” Księżyc to Żyd ” w reż. Michała Tkaczyńskiego (2011). W 2015 roku wraz z Barbarą Klicką i Jackiem Dehnelem powołała do życia zespół Tajny, który jest częścią szerokiego interdyscyplinarnego projektu ”Nowy Tajny Detektyw” (składają się na niego płyta zespołu Tajny, wydana w formie gazety, książka i wystawa multimedialna). Współpracuje z Karpatami Magicznymi, z którymi nagrała płytę „Biotop” (2015). W 2012 roku powstały Pochwalone, z którymi gra do dziś (dziewczyny w 2013r. wydały płytę pt.: „Czarny War” ). Zespół bardzo intensywnie koncertuje w kraju i za granicą. W najnowszej odsłonie jest to trio na wokal, bas i perkusję (z Niką i Dominiką Korzeniecką). Jest kompozytorką piosenek i muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych.

Farmer

Marcin „Farmer” Wierzchowski – człowiek wielkiego formatu graficznego
Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej. Zawodowo związany ze studiem HMMM Studio, które prowadzi. Współpracuje m.in. z Muzeum Narodowym w Krakowie, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Wydawnictwem WAM. W pracy zawodowej miał okazję zmierzyć się z wieloma formami graficznymi (street art, mural, sztuka komiksu, design informacji i in.). Jak sam o sobie mówi: odnosi sukcesy w każdej dziedzinie projektowej, którą się zainteresuje. Jest autorem pierwszego w Polsce komiksu interaktywnego. Prywatnie zajmuje się poszukiwaniem nowych miejsc, inspiracji i aktywności.

Lajosz

Lajosz – jednoosobowa orkiestra

Przewiń do góry